Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_100222.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Küresel pay piyasalar bilançolara sarılırken dikkatler bugün gelecek ABD enflasyon verisinde

Bir yandan enflasyon endişeleriyle oluşan faiz artırım baskısı diğer yandan arka arkaya büyüme beklentilerinde gelen aşağı revizyonlar para politikalarının yönü konusunda kafa karışıklığının devamına neden olurken yön bulmakta zorlanan piyasalara destek bu aşamada bilançolardan gelmeye devam ediyor. BIST tarafında da açıklanan ve beklenen bilançolar endeksi tekrar 2043 puan seviyesine kadar taşımış durumda.

Diğer taraftan bugün ABD’de son 40 yılın en yüksek seviyesine yükselmesi beklenen TÜFE rakamı yakından izleniyor olacak. Gelişmiş ülke merkez bankalarının para politikalarının tartışılmaya devam ettiği süreçte söz konusu veri piyasaların bugün ana gündem maddesi konumunda. Beklenti aylık bazda yüzde 0,5 artış ile enflasyonun yıllık yüzde 7,3'e çıkması yönünde

Tekrar 10g HO üzerine değer kazanmış bulunan endekste bu seviye üzerinde 2100 seviyesi hedef konumda kalmaya devam ediyor. Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!