Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

GBPUSD10.10.png

GBPUSD

Cuma günü yaşanan sert düşüşün ardından kurdaki zayıflık haftanın ilk işlem gününde de devam etti. İngiltere Başbakanı Theresa May; partisinin kongresinde verdiği sert Brexit sinyalleri sonrasında Avrupa liderlerinden de cevap gecikmemişti. Merkel ve Hollande Avrupa Birliğinden çıkışın bir bedeli olacağı konusunda uyarılarda bulunmuştu. İngiltere’de ise May’e kendi partisinden de itirazlar var. Brexit için oy veren bazı kesimler de ikili ekonomik anlaşmalar yapılması ve yumuşak bir geçiş yanlısı. Bunun yanı sıra zayıf sterlinin ihracata yaptığı katkının da artık tek başına yeterli olmadığı ve Bankadan gelecek bir genişlemenin yeterli olmayabileceği endişeleri var. ABD ise seçimlerde adayların ikinci oturumunda da Clinton’ın anketlerde öne geçmesi dolar endeksini güçlendirdi.

Teknik olarak ise 1,2400 seviyesinin altında satış baskısın devam ettiğini görebilir. 1,2360 – 1,2300 seviyeleri düşüşe destek olabilir. Toparlanmalarda ise 1,2400 seviyesinin aşılması halinde 1,2460 gündeme gelebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!