Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_011221.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Küresel çapta enflasyon söylemi değişiyor

Son dönemde soluksuz yükselişe ve rekorlara ara verdiren Omricon varyantının salgın konusunda yarattığı endişe piyasalarda volatiliteyi arttırıken Fed Başkanı Powell'ın yüksek enflasyon riskinin arttığını belirterek varlık alımlarının azaltılmasını belki birkaç ay önce tamamlamayı düşünebileceklerini söylemesi mevcut oynaklığın artmasına neden oldu.

Yeni varyant ve enlasyon tartışmaları arasında bu hafta yoğun bir ekonomik ajandaya da hazırlanan küresel borsalarda toparlanma çabasının gücünü takip ediyor olacağız.

BIST-100 cephesinde mevcut seviyelerde yoğun şekilde hisse değişimlerinin yaşanmaya devam ediyor. Bu aşamada sonra hisse bazında seçici olunması ve özellikle son yükseliş hareketinde görece geride kalmış, ihracat oranı yüksek ve net döviz pozisyonu olan hisselere odaklanılması gerektiğini düşünmeye devam ediyoruz

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!